Od 29 stycznia do 2 lutego dzieci i młodzież z Orzysza uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Dom Kultury. Ferie rozpoczęły się spotkaniem z bohaterami książki „Czerwone krzesło” Andrzeja Maleszki. W efekcie zainteresowania tematem powstał Klub Miłośników Książki. Pierwsze spotkanie klubu odbyło się 7 lutego w bibliotece.

Uczestnicy ferii bawili się nie tylko stacjonarnie. Wybrali się do Giżycka na lodowisko w Mazurskim Centrum Sportów Wodnych oraz do kina Planet Cinema w Ełku na film animowany „Gnomy rozrabiają”. Gościli u siebie także Grupę Edu-Artis z Krakowa i razem z Panem Kleksem i Babą Jagą świetnie bawili się na balu karnawałowym. Ferie zakończyły się dwoma spektaklami. Przedstawienie pt. „Świąt nie będzie” zaprezentowała grupa „Bajarze” ze Starych Juch, a grupa teatralna „Artem” przygotowała „Kopciuszka”. Z oferty ferii w Domu Kultury skorzystały również dzieci ze Środowiskowej Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Orzyszu.

Recital walentynkowy
Już wkrótce Dom Kultury zaprasza na inaugurację nowej siedziby, która powstała w efekcie realizacji projektu pn. „Orzyski Pałac Kultury – stylowa i owoczesna przestrzeń dla rozwoju kultury lokalnej”. Uroczyste otwarcie odbędzie się 14 lutego o godz. 12.00. Tego samego dnia, w Walentynki, Dom Kultury zaprasza na „Piosenki o miłości” – recital Agnieszki Symołon, który odbędzie się w Restauracji Oasis o godz. 19.00. Do akompaniamentu skrzypiec i pianina wokalistka zaśpiewa piosenki dla wszystkich zakochanych.
(MW / Fot. Pixabay / CC0)