Wieczory autorskie, spotkania międzypokoleniowe to okazje do dzielenia się ciekawymi lekturami i refleksjami z przeczytanych książek.
23 kwietnia, w ramach obchodów Światowego Dnia Książki w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Orzyszu odbyło się spotkanie czytelnicze z Barbarą Ostaszewską, autorką tomików poetyckich i zbiorów opowiadań.

Barbara Ostaszewska, mieszkanka Augustowa, pisze wiersze i opowiadania, publikuje też artykuły w prasie. W 2013 r. wydała tomik prozy poetyckiej „Pożegnanie z lękiem”, a w dwa lata później zbiór opowiadań „Goła Zośka – echa legendy”. Jest mocno związana z regionem, w którym mieszka i działa społecznie na rzecz swojego środowiska. To dzięki jej inicjatywie stanął posąg legendarnej Gołej Zośki nad augustowskim jeziorem Rospuda.

Lekcje w nowej formule
Miejska biblioteka mocno promuje czytelnictwo. Od niedawna odbywają się tu lekcje biblioteczne w nowej, innowacyjnej formule – z wykorzystaniem czytania według teatru kamishibai. Czytane opowiadania przedstawiane są za pomocą kolorowych kart z ilustracjami.

„Drugie życie książki” to akcja, dzięki której książki skazane na makulaturę nie są wyrzucane, a reanimowane. Uczestnicy warsztatów zmieniają je w prawdziwe, papierowe małe dzieła sztuki. Pracuje nad nimi nie tylko młodzież, spotkania te, wzbogacone rozmowami i dyskusją, mają więc charakter twórczej współpracy międzypokoleniowej.

(MW / Fot. Pixabay/cc0)